Groups

Group Division Holland Cup 2018

Please keep in mind, that changes are still possible.

 

Groupdivision  (click for pdf)

Saturday 31-03-2018

  BOYS UNDER 19    
  KleinBrandt Sportpark   Sportpark de Marken
  U191   U192
1 Forza Almere (Neth) 1 FC Almere (Neth)
2 sv Spexard (Ger) 2 VfB Wangenheim 04 (Ger)
3 Hills Road Sixth Form College 1 (Eng) 3 Pontypridd Town (Wal)
4 Laakkwartier (Neth) 4 DVS'33 (Neth)
       
  Sportpark Rie Mastenbroek   Sportpark Fanny Blankers Koen
  U193   U194
1 Waterwijk (Neth) 1 Sporting Almere (Neth)
2 US Point Flers (Fra) 2 van Riemsdijk Sport Academy (Neth)
3 Hills Road Sixth Form College 2 (Eng) 3 Matlock Town (Eng)
4 SpVgg Hosbach-Bahnhof (Ger) 4 Livingston Juniors (Sco)
       
  BOYS UNDER 17    
  KleinBrandt Sportpark   Sportpark de Marken
  U171   U172
1 AS'80 (Neth) 1 FC Almere 1 (Neth)
2 Linwood Rangers (Sco) 2 Pontypridd Town (Wal)
3 TSV Dolbergen (Ger) 3 SDO (Neth)
4 Husum Boldklub (Den) 4 Vejgaard B (Den)
       
  Sportpark Rie Mastenbroek   Sportpark Fanny Blankers Koen
  U173   U174
1 Waterwijk (Neth) 1 Sporting Almere (Neth)
2 USO Bezons (Fra) 2 Castelnuovo Rangone (Ita)
3 Ryecroft Colts FC (Eng) 3 Frederikssund Forenede Boldklub 1 (Den)
4 B 1903 (Den) 4 Sv Lelystad
       
  Sportpark de Marken   Sportpark Fanny Blankers Koen
  U175   U176
1 sv Charlois (Neth) 1 Mossend FC (Sco)
2 Matlock Town (Eng) 2 Burger Ballspiel Club (Ger)
3 K.H.V.C. Linkebeek (Bel) 3 Frederikssund Forenede Boldklub 2 (Den)
4 Herstedoster IC (Den) 4 HSV de Zuidvogels (Neth)
       
  BOYS UNDER 16A    
  Sportpark Fanny Blankers Koen   Sportpark Rie Mastenbroek
  U16A1   U16A2
1 London United Sport Club (Eng) 1 Waterwijk (Neth)
2 FC Schweinfurt 05 (Ger) 2 JFV Siebengebirge (Ger)
3 Bronderslev IF (Den) 3 Spanga IS (Swe)
4 Musselburgh Windsor (Sco) 4 Matlock Town (Eng)
       
  Sportpark Fanny Blankers Koen    
  U16A3    
1 HSV de Zuidvogels (Neth)    
2 USC Paloma (Ger)    
3 West Park Utd (Sco)    
4 Silkeborg (Den)    
       
  BOYS UNDER 16B    
  KleinBrandt Sportpark   Sportpark de Marken
  U16B1   U16B2
1 AS'80 (Neth) 1 Waterwijk 2 (Neth)
2 TUS Osdorf (Ger) 2 Herstedoster IC (Den)
3 Bronderslev IF (Den) 3 Haarby Boldklub 1 (Den)
4 Linwood Rangers 2 (Sco) 4 Albion Rovers (Sco)
       
  Sportpark Rie Mastenbroek   Sportpark Fanny Blankers Koen
  U16B3   U16B4
1 Waterwijk 1  (Neth) 1 Sporting Almere (Neth)
2 Nyborg GIF 2 (Den) 2 Nyborg GIF 1 (Den)
3 Kalmar Sodra IF (Swe) 3 Haarby Boldklub 2 (Den)
4 Linwood Rangers 1 (Sco) 4 AC Rovers (Sco)
       
  BOYS UNDER 15A    
  KleinBrandt Sportpark   Sportpark de Marken
  U15A1   U15A2
1 AS'80 (Neth) 1 FC Almere (Neth)
2 Herlufsholm GF (Den) 2 Coeur de Sologne (Fra)
3 Svendborg f.B. (Den) 3 Vinding SF (Den)
4 ES Vaux-sur-Sure (Bel) 4 Barcelona Soccer School
       
  Sportpark Rie Mastenbroek   Sportpark Fanny Blankers Koen
  U15A3   U15A4
1 Waterwijk (Neth) 1 Sporting Almere
2 OB (Den) 2 FC Wegberg-Beeck (Ger)
3 B 1903 (Den) 3 VSK Aarhus (Den)
4 Forza Almere (Neth) 4 WVHEDW (Neth)
       
  BOYS UNDER 15B    
  KleinBrandt Sportpark   Sportpark de Marken
  U15B1   U15B2
1 AS'80 (Neth) 1 FC Almere (Neth)
2 Linwood Rangers (Sco) 2 Accies Boys Club (Sco)
3 B73 Slagelse (Den) 3 Vinding SF (Den)
4 Herlufsholm GF (Den) 4 Vorbasse Boldklub 2 (Den)
       
  Sportpark Rie Mastenbroek   Sportpark Fanny Blankers Koen
  U15B3   U15B4
1 Waterwijk 1 (Neth) 1 Sporting Almere (Neth)
2 RDYSL (Irl) 2 SCB Bailleul (Fra)
3 Koge Nord FC (Den) 3 Baelum/Kongerslev (Den)
4 Bronderslev IF (Den) 4 VSK Aarhus 2 (Den)
       
  Sportpark de Marken   Sportpark Fanny Blankers Koen
  U15B5   U15B6
1 Sturminster (Wal) 1 Burger Ballspielclub 08 (Ger)
2 SV Rot Wiess Zollstock 05 (Ger) 2 IF Bytoften (Den)
3 Vorbasse Boldklub 1 (Den) 3 VSK Aarhus 1 (Den)
4 Waterwijk 2 (Neth) 4 BUF Horsens (Den)
       
  BOYS UNDER 14    
  KleinBrandt Sportpark   Sportpark de Marken
  U141   U142
1 AS'80 (Neth) 1 FC Almere (Neth)
2 Musselburgh Windsor (Sco) 2 Musselburgh Windsor Blues  (Sco)
3 Haarby Boldklub (Den) 3 OB (Den)
4 Svendborg f.B. 2 (Den) 4 Hatting Torsted FU 1 (Den)
       
  Sportpark de Marken   Sportpark Fanny Blankers Koen
  U143   U144
1 Waterwijk (Neth) 1 Sporting Almere (Neth)
2 AC Rovers FC (Sco) 2 Carbrain BoysClub 2004 (Sco)
3 Herstedoster IC (Den) 3 BUF Horsens (Den)
4 Odder IGF  2 (Den) 4 Frederikssund Forenede Boldklub 3 (Den)
       
  KleinBrandt Sportpark   Sportpark de Marken
  U145   U146
1 1 FC 1906 Erlensee (Ger) 1 Woodbrook Rovers 1 (Irl)
2 Svendborg f.B. 1 (Den) 2 Stenlille IF (Den)
3 Esbjerg IF92 (Den) 3 Hatting Torsted FU 2 (Den)
4 KFUM (Den) 4 RSC Chatelet-Farciennes (Bel)
       
  Sportpark Fanny Blankers Koen   Sportpark Fanny Blankers Koen
  U147   U148
1 Woodbrook Rovers 2 (Irl) 1 Banbridge Town (Nirl)
2 Odder IGF  1 (Den) 2 Rosenhoj 1 (Den)
3 sv Houten (Neth) 3 Frederikssund Forenede Boldklub 2 (Den)
4 Rosenhoj 2 (Den) 4 WVHEDW (Neth)
       
  BOYS UNDER 13    
  KleinBrandt Sportpark   Sportpark de Marken
  U131   U132
1 AS'80 (Neth) 1 FC Almere (Neth)
2 Esbjerg IF92 (Den) 2 Albert Foundry (Nirl)
3 AJ Antony Football (Fra) 3 Stenlille IF (Den)
4 SDZ (Neth) 4 OB 1 (Den)
       
  Sportpark Rie Mastenbroek   Sportpark Fanny Blankers Koen
  U133   U134
1 Waterwijk (Neth) 1 Sporting Almere (Neth)
2 Koge Nord FC (Den) 2 IF Bytoften (Den)
3 Odder IGF (Den) 3 IK Rosendal 2 (Den)
4 OB 2 (Den) 4 Barcelona Soccer School (Neth)
       
  KleinBrandt Sportpark   Sportpark Fanny Blankers Koen
  U135   U136
1 SG Schonau (Ger) 1 Regioteam Reestdal (Neth)
2 FC Skanderborg (Den) 2 Herstedoster IC (Den)
3 RKVV DEM (Neth) 3 West Hove Dynamos (Eng)
4 Svendborg f.B. (Den) 4 IK Rosendal 1 (Den)
       
  BOYS UNDER 12 (8x8)    
  KleinBrandt Sportpark   Sportpark de Marken
  U121   U122
1 AS'80 (Neth) 1 FC Almere (Neth)
2 AP Stalowa Wola (Pol) 2 OB (Den)
3 Esbjerg IF92 (Den) 3 Kilbirnie Community FC Blasties (Sco)
4 Hjerting IF 1 (Den) 4 Sejs-Svejbaek IF 2 (Den)
       
  Sportpark Rie Mastenbroek   Sportpark Fanny Blankers Koen
  U123   U124
1 Waterwijk (Neth) 1 Sporting Almere (Neth)
2 Bye 2 IF Bytoften (Den)
3 Yeovil Town FC (Eng) 3 Herstedoster IC 2 (Den)
4 Greve Fodbold (Den) 4 Herlufsholm GF 3 (Den)
       
  Sportpark Fanny Blankers Koen   Sportpark de Marken
  U125   U126
1 Waterwijk 2 (Neth) 1 RFGC Tilleur (Bel)
2 Rosenhoj 1 (Den) 2 Virup IF  (Den)
3 Hjerting IF 2 (Den) 3 Sejs-Svejbaek IF 1 (Den)
4 FV Stierstadt (Ger) 4 Albert Foundry (Nirl)
       
  Sportpark Fanny Blankers Koen   Sportpark Fanny Blankers Koen
  U127   U128
1 Chaara Football Academy (Neth) 1 Herstedoster IC 1 (Den)
2 Rosenhoj 2 (Den) 2 FC Almere 2 (Neth)
3 Herlufsholm GF 1 (Den) 3 Syngenta Grange 06 (Sco)
4 Salvesen CFC (Sco) 4 Herlufsholm GF 2 (Den)
       
  BOYS UNDER 11 (7x7)    
  Sportpark Rie Mastenbroek   Sportpark de Marken
  U111   U112
1 AS'80 1 (Neth) 1 FC Almere (Neth)
2 VfL Herford (Den) 2 AS'80 2 (Neth)
3 Esbjerg IF92 (Den) 3 OB 1 (Den)
4 K. Diegem Sport (Bel) 4 TMG 2 (Den)
       
  Sportpark Rie Mastenbroek   Sportpark Fanny Blankers Koen
  U113   U114
1 Waterwijk (Neth) 1 Sporting Almere (Neth)
2 Frederiksberg Boldklub (Den) 2 IF Bytoften (Den)
3 Senart Moissy 2 (Fra) 3 Frederikssund Forenede Boldklub 2 (Den)
4 Hjerting IF (Den) 4 Wurzburger FV (Ger)
       
  Sportpark de Marken   Sportpark Fanny Blankers Koen
  U115   U116
1 OB 2 (Den) 1 Frederikssund Forenede Boldklub 3 (Den)
2 TMG 1 (Den) 2 KFUM (Den)
3 sv Lelystad'67 (Neth) 3 Yeovil Town FC (Eng)
4 Val d'Europe Football Club (Fra) 4 Senart Moissy 1 (Fra)
       
  BOYS UNDER 10 (7x7)    
  Sportpark Fanny Blankers Koen   Sportpark de Marken
  U101   U102
1 AS'80 (Neth) 1 FC Almere 1 (Neth)
2 SC Riedberg e.V. (Ger) 2 USC Paloma 2 (Ger)
3 FC Storebaelt (Den) 3 Eendracht Elene Grotenberge (Bel)
4 HTC (Neth) 4 Barcelona Soccer School (Neth)
       
  Sportpark Rie Mastenbroek   Sportpark Fanny Blankers Koen
  U103   U104
1 Waterwijk (Neth) 1 Sporting Almere (Neth)
2 USC Paloma (Ger) 2 vv Lummen 1 (Bel)
3 DWS (Neth) 3 sdc Putten (Neth)
4 AJ Antony Football (Fra) 4 USC Paloma (Ger)
       
  Sportpark Fanny Blankers Koen   Sportpark Fanny Blankers Koen
  U105   U106
1 vv Lummen 2 (Bel) 1 RFGC Tilleur (Bel)
2 USC Paloma 1 (Ger) 2 sc Sternschanze (Ger)
3 sc Buitenboys 2 (Neth) 3 sc Buitenboys 1 (Neth)
4 sv Union Velbert (Ger) 4 sv Lelystad'67 (Neth)
       
  BOYS UNDER 09 (7x7)    
  KleinBrandt Sportpark   Sportpark de Marken
  U091   U092
1 AS'80 (Neth) 1 FC Almere (Neth)
2 FC Oppuurs (Bel) 2 Waterwijk 2 (Neth)
3 KFUM (Den) 3 KB (Den)
4 Sporting Almere 2 4 US Alfortville 1 (Fra)
       
  Sportpark Rie Mastenbroek   Sportpark Fanny Blankers Koen
  U093   U094
1 Waterwijk 1 (Neth) 1 Sporting Almere 1 (Neth)
2 SSV Merten 1925 (Ger) 2 US Alfortville 2 (Fra)
3 Alhom IF 2 (Den) 3 Yeovil Town Fc 2 (Eng)
4 Yeovil Town Fc 1 (Eng) 4 Alholm IF 1 (Den)
       
  GIRLS UNDER 17    
  KleinBrandt Sportpark   Sportpark de Marken
  G171   G172
1 AS'80 (Neth) 1 FC Almere (Neth)
2 Delta Sports  (Neth) 2 Frederikssund Forenede Boldklub (Den)
3 TSV Bemerode (Ger) 3 Waterwijk 2 (Neth)
4 Team Vest (Den) 4 Rebild Syd (Den)
       
  Sportpark Rie Mastenbroek    
  G173    
1 Waterwijk 1 (Neth)    
2 Sporting Almere (Neth)    
3 AS Gambarogno (Swi)    
4 sc 't Zand (Neth)    
       
  GIRLS UNDER 15    
  KleinBrandt Sportpark   Sportpark Rie Mastenbroek
  G151   G152
1 FC Almere (Neth) 1 Waterwijk (Neth)
2 ANS IF (Den) 2 Koge Nord FC (Den)
3 Vorbasse Boldklub (Den) 3 AS Gambarogno (Swi)
4 Forza Almere (Neth) 4 FC Skanderborg (Den)
       
  Sportpark Fanny Blankers Koen    
  G153    
1 Sporting Almere (Neth)    
2 Herstedoster IC (Den)    
3 vv Peize (Neth)    
4 AIK FF Stockholm (Swe)    
       
  GIRLS UNDER 13 (8x8)    
  Sportpark Rie Mastenbroek   Sportpark de Marken
  G131   G132
1 Waterwijk 2 (Neth) 1 Plymouth Phoenix Girls (Eng)
2 IFK Stocksund 1 (Swe) 2 FC Almere (Neth)
3 Koge Nord FC 2 (Den) 3 Stenlille IF (Den)
4 Esbjerg IF92 (Den) 4 Stureby SK (Swe)
       
  Sportpark Rie Mastenbroek   Sportpark Fanny Blankers Koen
  G133   G134
1 Waterwijk 1 (Neth) 1 Swift (Neth)
2 AS Gambarogno (Swi) 2 Real Tubber (Irl)
3 IFK Stocksund 2 (Swe) 3 Frederikssund Forenede Boldklub (Den)
4 Koge Nord FC 1 (Den) 4 IF Bytoften (Den)